1/6

קצת עלינו​

כבר קרה שבמפגש ראשון איתנו נאמר לנו  שנדמה שכל אחת היא מסקיצה אחרת לגמרי. האחת לבושה בצבעי אדמה, האחרת עוטה על עצמה בעיקר שחור ואפור על גווניו; האחת עם תלתלים מתפרעים וסניקרס, האחרת מתחילה בתסרוקת מתוקתקת ונגמרת בנעלי עקב. ואז, ברגע שאנחנו מתחילות לדבר, מתברר ששתי נשים שונות לגמרי בעיצוב החיצוני, יכולות להיות זיווג מנצח.

התחלנו לעבוד יחד לפני כ-15 שנים, ומאחורינו מאות פרויקטים, גדולים וקטנים, ואוסף לא מבוטל של מכתבי תודה  מלקוחות...

אנחנו מתרכזות במאמץ להפוך את החיים שלהם ליפים יותר, באמצעות אנרגיות עשייה ועם אהבה עצומה לאסתטיקה ולבני אדם.

ה"אני מאמין" שלנו כמעצבות:

לפני הכול, לראות את האדם העומד בפנינו. את הלקוח. כשפתחנו את הסטודיו היו לנו על כך שיחות רבות. חשבנו הרבה על מה הן התכונות האנושיות המשמעותיות שחשוב לנו להביא לידי ביטוי בעבודה שלנו. התשובות הגיעו עם הזמן, במסע מקצועי שהוא גם פילוסופי ורגשי. עיצוב פנים הוא מקצוע ייחודי באופן שהוא משלב מיומנויות טכניות עם יצירתיוּת. אבל פה גם נמצא הקונפליקט של המעצב, שכאמן שואף לחופש בביטוי העצמי שלו. מאידך, היצירתיוּת שלנו עומדת מול לא מעט התניות טכניות, כי היא מוצאת ביטוי מוחשי רק בעקבות צורך של לקוח שמזמין פרויקט. חשוב מאוד להבין שהלקוח לא מגיע לתהליך כ'לוח חלק'. אמנם הוא זקוק למקצוענות שלנו, אבל הוא מביא איתו אוסף של צרכים, חלומות, דעות, וכמובן תקציב. האתגר הגדול לפיצוח עבורנו הוא שילוב אופטימלי בין היצירתיות שלנו, שהיא תלוית השראה, עם הצורך ליצור לפי הזמנה, לפי מפרט, לפי צרכים שקיימים כנתון.

במקרה שלנו, מהר מאוד הגענו להבנה שהתכלית שלנו כמעצבות היא לא לפאר את שמנו ולא להעמיד יצירות שהן 'מחוות' לעצמנו. מכאן גם שאין סגנון אחד שמזוהה איתנו וכל פרויקט שאנחנו לוקחות בו חלק שונה מקודמו.

 

תמי:  "העניין עם עיצוב החלל שבו אני נמצאת קיים אצלי מאז שאני זוכרת את עצמי. בבגרותי בחרתי בקריירה בתחום המחשבים, ובשנים שבהן עבדתי בהייטק והתגוררתי בחו"ל נאלצתי לעבור דירה לעתים קרובות. אבל בכל מעבר ומעבר, כבר באותו היום שבו נכנסתי לדירה היא היתה 'מדוגמת'; כל דירה עם האופי שלה, ותוך מיקסום הפוטנציאל התכנוני שלה. גם המקורבים אלי זיהו את התשוקה הזו אצלי, וכבר בשנות העשרים שלי הפכתי להיות כתובת לחברים ולבני משפחה שרצו לעבור למקום חדש או לשפץ מקום נוכחי. בעיצומה של קריירה משגשגת בת 15 שנים במחשבים החלטתי ללמוד עיצוב-פנים באופן מקצועי על מנת להפוך את התחביב שלי למקצוע."

 

יעל: "כל החיים אני מלבישה הכול. אנשים, אירועים, מזון, חדרים. אך את הקריירה שלי התחלתי דווקא בתחום המלונאות והקייטרינג. בהמשך למדתי תולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב. רק  אחרי ששיפצתי את הבית הפרטי שלי החלטתי לקחת את האהבה הזאת לעיצוב לרמה הבאה. התחלתי ללמוד עיצוב פנים על-מנת לרכוש את המיומנויות הטכניות. בשלב מסוים, אחרי שכבר התנסיתי במספר פרויקטים, שאלתי את עצמי אם אני באמת מממשת את מלוא פוטנציאל ההנאה שלי מהעבודה כשאני פועלת סולו. משם הדרך לשיתוף הפעולה עם תמי היתה קצרה. תמי היתה הבחירה האולטימטיבית כי אנחנו ההפך הגמור, וגם מאד דומות. מי שמכיר אותנו יודע שזה לא פרדוקס. "

...הצצה לבית של יעל

...הצצה לבית של תמי